General Information

Institutional Information: Tıp Fakültesi, Dahili Tıp Bilimleri Bölümü, Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı
Research Areas: Health Sciences, Natural Sciences

Metrics

Publication

107

Citation (WoS)

314

H-Index (WoS)

11

Citation (Scopus)

402

H-Index (Scopus)

13

Project

2

Thesis Advisory

6

Open Access

7
UN Sustainable Development Goals

Biography

 A.Ü.Tıp Fakültesi Radyasyon Onkoloji ve Dikimevi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda çalışma ve dersler verdim. Konuşmacı, dinleyici olarak, bilimsel makaleler ve yayınlar ile çok sayıda uluslararası ve ulusal toplantı, kurs ve seminere katıldım. SCI, uluslararası ve ulusal dergilerde çok sayıda yayın vardır.                Özellikle Duke Üniversitesi (Kuzey Carolina), North Carolina Eyalet Üniversitesi (Kuzey Carolina), Memorial Sloan Kattering Kanser Merkezi (New York), Amerika Birleşik Devletleri ve Amerika Birleşik Devletleri'nde üç boyutlu konformal radyoterapi planlama ve uygulamalarında deneyim ve eğitim kazandım.

Steriotaksik radyoterapi alanları ve diğer radyasyon onkolojisi alanlarında çalıştım. Ayrıca Almanya'da Berlin Frei Üniversitesi'nde üç boyutlu konformal radyoterapinin planlanması ve uygulanmasında vasküler brakiterapi ve total vücut radyasyonu konusunda deneyim kazandım. Amerika Birleşik Devletleri Seattle Fred Hutchinson Kanser Araştırma Merkezi (Washington) ve İsveç Tıp Merkezi'nde (Washington) toplam vücut radyasyonu alanında Kansas Üniversitesi'nde yeni radyoterapi teknikleri (IMRT) konusunda deneyim ve eğitim kazandım.

Varian Q sanal simülatörü, Cad-plan doz planlama bilgisayarı, MLC, RMS, Portal Vision ve C serisi Varian

2300 C / D lineer hızlandırıcı, üç boyutlu konformal radyoterapi planlaması için Ankara Üniversitesi Tıp

Fakültesi Radyasyon Onkoloji Bölümü'nde mevcuttur. Üç boyutlu konformal planlamanın ilk versiyonu olan Target GE ile çalıştım ve CT simülatörünün, sanal simülatörün, Cad-Plan Varian'ın üç boyutlu konformal planlama ünitelerinin yeni versiyonu ile çalışmaya devam ediyorum, bu konuda deneyim ve deneyim kazandım. Hem yurt dışında hem de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı'nda. Üç boyutlu konformal radyoterapi planlaması da dahil olmak üzere çok sayıda uluslararası dergide makale ve bildirimler yayınladım ve aynı konuda birçok ulusal tanınmış dergide makale ve raporlar yayınladım. Üç boyutlu konformal radyoterapi konusunda birçok kurs, kurs ve seminer verdim. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı için 3D konformal radyoterapi ve IMRT planlaması ve uygulamalarına devam ettim. Metastaz ve kanser biyolojisi üzerine çalışmalara devam ediyorum. 

Contact

Web Page
https://avesis.ankara.edu.tr/kurtman
Office Phone
+90 312 595 7801
Office
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
Address
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi AD Cebeci Hastanesi