General Information

Institutional Information: Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü, Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı
Research Areas: Health Sciences

Names in Publications: Gulnur Gollu

Metrics

Publication

502

Citation (WoS)

243

H-Index (WoS)

9

Citation (Scopus)

275

H-Index (Scopus)

10

Citation (Scholar)

4

H-Index (Scholar)

1

Project

13

Thesis Advisory

1

Open Access

24
UN Sustainable Development Goals

Biography

1977 yılında Eskişehir’de doğan Gülnur GÖLLÜ BAHADIR, ilk-orta ve lise eğitimini Eskişehir’de tamamlamıştır. 2001 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiş ve 2003-2008 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 2008- 2010 yılları arasında Şırnak Devlet Hastanesinde ilin tek çocuk cerrahı olarak görev yapmış sonrasında Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde çalışmıştır. 2010 yılında Ankara Üniversitesi’ne uzman doktor olarak geri dönmüştür. 2013-2017 yılları arasında Yardımcı Doçent, 2018-2023 yılları arasında Doçent, 2023 yılından itibaren bu kurumda Profesör Doktor ünvanı ile öğretim üyesi olarak mesleki yaşamına devam etmektedir. 2023 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı olarak atanmıştır.  

Uluslararası ve ulusal 100’ün üzerinde makalesi, 300’ün üzerinde kongrelerde sunulmuş bildirisi bulunmaktadır. Birçok kitap bölümü yazarlığı olan Göllü Bahadır’ın Uluslararası ve Ulusal Dernekler tarafından verilen ödülleri bulunmaktadır. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi AD, Çocuk Ürolojisi BD klinik araştırmacı olarak 3 ay çalışmıştır. Endoskopi ve endoskopik cerrahi, Robotik cerrahi, çocuklarda/ yenidoğanda ileri yaşam desteği, kalite yönetimleri sistemleri, doktor hasta işbirliği projesi kapsamında eğitimler almıştır.

Türkiye’nin en fazla çocuk endoskopik cerrahi ile uğraşan kliniğinde çalışmaktadır ve ileri endoskopi ve endoskopik cerrahi ile ilgilenmektedir. Endoskopik cerrahi ve temel/ ileri laparoskopi ile ilgili birçok yerli ve yabancı kurslarda eğitici olarak yer almıştır. Ayrıca çocuklarda temel yaşam desteği eğiticisidir. Yenidoğan, enteral beslenme, temel ve ileri endoskopi kurslarında eğitici olarak yer almıştır. Rotasyon programı ile Ankara Üniversitesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı bünyesinde birçok çocuk cerrahisi uzmanına endoskopik cerrahi eğitimi vermiştir. Ankara Üniversitesi Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu üyesidir. Ankara Üniversitesi Çocuk Hastanesi Ameliyathaneler Sorumlu Yardımcısıdır.  Cinsiyet tespit komisyonu, Obezite cerrahisi komisyonu ve Çocuk Koruma biriminde görev almaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.  

 

Contact

Email
ggollu@ankara.edu.tr
Web Page
https://avesis.ankara.edu.tr/ggollu
Office Phone
+90 312 595 5535
Office
3125956202
Address
Ankara Üniversitesi Tıp Fak,ltesi Çocuk Cerrahisi AD Dikimevi Ankara